Yhteystiedot

Liikkuva koulu on laaja, satojen koulujen ja monien tukiorganisaatioiden muodostama verkosto. Liikkuva koulu -ohjelmalla on työntekijöitä, joihin voi ottaa yhteyttä. Myös muut liikkuvien koulujen tukiorganisaatiot voivat halutessaan ilmoittaa yhteystietonsa näille sivuille!

Ota yhteyttä

Lähetä palautetta, ehdotus tai yhteydenottopyyntö.*
Nimi*
Organisaatio*
Sähköpostiosoite*
Puhelinnumero

Liikkuva koulu -ohjelma

Ohjelmajohtaja Antti Blom
Opetushallitus
Hakaniemenranta 6 / PL 380, 00531 Helsinki
p. 040 348 7316
etunimi.sukunimi (at) oph.fi

Yhteyspäällikkö Kirsi Naukkarinen
Opetushallitus
Hakaniemenranta 6 / PL 380, 00531 Helsinki
p. 040 348 7884
etunimi.sukunimi (at) oph.fi

Asiantuntija Johanna Kujala
Toinen aste ja korkea-aste
Opetushallitus
Hakaniemenranta 6 / PL 380, 00531 Helsinki
p. 029 533 1540
etunimi.sukunimi (at) oph.fi

Viestintäkoordinaattori Noora Moilanen
Opetushallitus
Hakaniemenranta 6 / PL 380, 00531 Helsinki
p. 029 5331 539
etunimi.sukunimi (at) oph.fi

Tutkimus ja seuranta

Tutkimuskoordinaattori Jouni Kallio
LIKES-tutkimuskeskus
Viitaniementie 15a, 40720 Jyväskylä
p. 020 762 9528

Tutkimusjohtaja Tuija Tammelin
LIKES-tutkimuskeskus
Viitaniementie 15a, 40720 Jyväskylä
p. 020 762 9503

 Liikunnan aluejärjestöt

Oman alueesi liikunnan aluejärjestöjen nuorisovastaavilta voit tiedustella tukea Liikkuva koulu -toimintaan, kuten mentorointia tai koulutuksia. Ota rohkeasti yhteyttä! Myös alueiden nettisivuilta löytyy lisätietoja.

ALUE VASTAAVA SÄHKÖPOSTI PUHELIN
Aluejärjestöjen Liikkuva koulu -koordinaattori Pasi Majoinen pasi.majoinen (at) pokali.fi 0400920237
Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry Lasse Heiskanen lasse.heiskanen (at) eklu.fi 0405001849
Etelä-Savon Liikunta ry Anna Parta anna.parta (at) esliikunta.fi 0443410077
Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry Tarja Nieminen tarja.nieminen (at)eslu.fi 0400894559
Hämeen Liikunta ja Urheilu ry Hannamari Laitinen hannamari.laitinen (at) hlu.fi 0207482612
Kainuun Liikunta ry Ira Liuski ira.liuski (at) kainuunliikunta.fi 0445325918
Keski-Pohjanmaan Liikunta ry Joonas Kivinen joonas.kivinen (at) kepli.fi 0440916079
Keski-Suomen Liikunta ry Jouni Vatanen jouni.vatanen (at)kesli.fi 0505524997
Kymeenlaakson Liikunta ry Petteri Mäkelä petteri.makela (at) kymli.fi 0440137081
Lapin Liikunta ry Maarit Toivola maarit.toivola (at) lapli.inet.fi 0500808038
Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry / Turku Karita Toivonen karita.toivonen (at) liiku.fi 0409000841
Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry / Pori Juha Virtanen juha.virtanen (at) liiku.fi 0440595204
Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry Tanja Hietikko tanja.hietikko (at) plu.fi 0400623127
Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ry Mari Patanen mari.patanen (at) popli.fi 0407207960
Pohjois-Savon Liikunta ry Anne Kekäläinen anne.kekalainen(at) pohjois-savon liikunta.fi 0505605437
Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry Krista Pöllänen krista.pollanen (at) phlu.fi 0505435934